Jakie wartości dla zdrowia ma sól z Morza Martwego?

Sól z Morza Martwego cieszy się coraz większym powodzeniem wśród osób, które chciałyby zadbać o swoją urodę, ale także stan ducha. Jeśli i ty zastanawiasz się, jakie korzyści mógłbyś osiągnąć, wykorzystując dla siebie ten naturalny preparat, przeczytaj koniecznie wszystko, co dla ciebie przygotowaliśmy.

Bogactwo minerałów

Przede wszystkim sól z Morza Martwego przynosi korzyści w postaci całego szeregu minerałów, niezbędnych dla naszego zdrowia. Znajdziemy w niej przede wszystkim magnez i potas, a dodatkowo tak ważne pierwiastki jak sód, chrom, cynk, mangan, miedź, żelazo i wiele innych w mniejszych ilościach. W soli znajdują się także działające dla nas korzystnie aniony, takie jak chlorki, bromki, jodki, siarczany i węglany.

Idealne właściwości zmiękczające

Sól z Morza Martwego stosowana na skórę zmiękcza ją i nawilża. Przygotowuje ją w ten sposób doskonale do kolejnych zabiegów, a jednocześnie pozwala wszystkim związkom mineralnym dostać się głęboko do wnętrza skóry.

Naturalny peeling

Stosując sól z Morza Martwego jako dodatek do preparatów oczyszczających, można wykorzystywać ją w formie peelingu. Drobinki soli wspaniale usuwają martwy naskórek, w czym dodatkowo pomagają im zmiękczające właściwości preparatu. Co więcej, peeling ten pozwala odblokować pory i naturalnie je oczyszcza, poprawiają nie tylko stan skóry, ale też jej fizjologiczne pH dzięki wspomnianym już minerałom.

Dla ducha

Ostatnie ważne działanie soli z Morza Martwego zauważają wszyscy, którzy biorą w niej kąpiel. Roztacza wokół siebie delikatny morski aromat, a dodatkowo doskonale odpręża i relaksuje. Dzięki temu można szybko pozbyć się napięcia mięśniowego oraz ukoić nerwy po dniu pełnym stresu.

Related Posts