Sofa do salonu w stylu glamour — o czym pamiętać podczas zakupów?

Ważnym elementem wystroju salonu urządzonego w stylu glamour niemal zawsze jest sofa. Ten mebel często jest centralnym punktem aranżacji i nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Jego wybór powinien zatem być dobrze przemyślany. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwań sofy do salonu glamour.

Kolor

W aranżacjach glamour wybór kolorów jest naprawdę niezmiernie istotny. Dotyczy to oczywiście również sofy, której obicie powinno mieć odcień kojarzony z eleganckim luksusem. Szczególną popularnością cieszą się szlachetne odcienie, które są dostępne w przypadku modeli ze strony https://mks-meble.pl/. Butelkowa zieleń i bordo to jednak niejedyne opcje dla fanów stylu glamour. Świetnie mogą sprawdzić się także m.in. szarości, pudrowy róż czy też nawet czerń.

Tkanina

Choć wnętrza w stylu glamour są dość ekskluzywne, to jednocześnie nie można odmówić im przytulności. Taki przyjemny efekt mogą zapewnić odpowiednie tkaniny obiciowe. W sklepie online MKS Meble niemałą popularnością cieszy się pluszowy welur, który łączy w sobie właśnie luksus i przytulność. Niekiedy można zdecydować się na skórę, która również kojarzy się z elegancją z wyższej półki.

Zdobienia

W przypadku stylu glamour należy bardzo ostrożnie podchodzić do kwestii zdobień. Nie oznacza to jednak, że trzeba z nich zupełnie rezygnować. Sofy mogą mieć np. pikowany wzór, który jest niemal nieodłącznym elementem tapicerowanych mebli glamour. Innym ważnym znakiem rozpoznawczym są też ozdobne nóżki, które mogą np. być wygięte w charakterystyczny sposób bądź wykonane z metalu w złotym kolorze.