Czyj to numer telefonu?

Nawet jeśli nasza książka z numerami jest zapisana doszczętnie, na pewno nie mamy numerów telefonu do wszyściutkich ludzi, którzy żyją na naszym świecie. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, o ile na ekranie telefonu widnieje obca mieszanka cyfr. Zwykle w takich chwilach najzwyczajniej odrzucamy telefon, ponieważ nie lubimy kontaktować się z nieznajomymi osobami. Mimo wszystko jeżeli obcy nam numer spróbuje zadzwonić po raz drugi, zapragniemy dowiedzieć się, jaka osoba może być jego posiadaczem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy od razu lecieć na policję, bo przecież nie zawsze obce połączenia tworzone są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej paczki znajomych, który po prostu kupił nowy aparat telefoniczny lub wybrał innego operatora. A jeżeli posiadamy dostęp do sieci, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy po prostu wpisać nieznany numer telefonu do popularnej wyszukiwarki lub od razu skorzystać ze strony, która interesuje się badaniem i opisywaniem rozmaitych numerów. To ona tylko pokaże nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on prawdopodobnie należy. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać nawet tego typu dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować połączenie przyjaciela, jaki chce naszej pomocy.

Related Posts