Trzy powody, dla których warto mieć w szafie damską kurtkę puchową

Kurtki puchowe bez wątpienia należą do klasyków damskiej garderoby. Takie modele mają też całkiem sporo zalet. Co więcej, regularnie powracają do łask projektantów i obecnie właśnie znów cieszą się ich zainteresowaniem. Sprawdź, dlaczego w twojej garderobie zdecydowanie powinna pojawić się puchowa kurtka.

Komfort termiczny

Puchowe wypełnienie skutecznie chroni przed chłodem i wiatrem. W mroźne dni jest to bardzo ważne, ponieważ może pomóc w uniknięciu przeziębienia. Warto pamiętać, że początkowo puchowe kurtki damskie były stworzone raczej z myślą o fankach sportów zimowych. Wysoki poziom komfortu termicznego nie powinien zatem być zaskoczeniem. W polskim klimacie lepiej sprawdzą się modele z syntetycznym puchem, któremu w przeciwieństwie do naturalnego wypełnienia nie zaszkodzi wilgoć.

Lekkość

Fanki puchowych kurtek cenią je również za lekkość, która oczywiście wynika z puchowego wypełnienia. Niska waga może wpływać na komfort noszenia, ale raczej tylko w przypadku dłuższych wędrówek. Lekka kurtka z oferty sklepu online Gomez może jednak okazać się strzałem w dziesiątkę, gdy np. konieczne będzie trzymanie jej w dłoniach podczas zakupów bądź w bagażu podczas podróży.

Modny wygląd

Nie bez znaczenia jest oczywiście również fakt, że kurtki puchowe są po prostu modne. Szeroki wybór modeli pozwala na uzyskanie niemal dowolnego efektu. Przykładowo odzież wierzchnia z dużą ilością puchu i materiałem w neonowym kolorze na pewno sprawi, że kobieta będzie wyróżniać się w tłumie. Z kolei klasyczny płaszcz w stonowanych kolorach można nawet niekiedy zestawić z eleganckimi ubraniami do pracy.